רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תשתיות ופיתוח

אושר המיזם הראשון לבניית 327 יח"ד ברמלה מערב

המדובר במיזם הראשון שאישרה הוועדה לתכנון ובנייה רמלה לבקשת היזם פרשקובסקי לבניית 3 בניינים בני 22 קומות, 109 דירות כ"א,  80% מהדירות ישווקו במסגרת "מחיר למשתכן". פרויקט זה הוא חלק מבנייתה של "רמלה מערב" -  שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל
 
בשורה לתושבי רמלה. ועדת המשנה לתכנון ובנייה של עיריית רמלה אישרה את התוכנית לבנייתם של הדירות הראשונות בשכונת רמלה מערב. המדובר באישור בקשתו של היזם פרשקובסקי לבנייתם של 3 בניינים בני 22 קומות כ"א, 109 יח"ד כל בניין סה"כ 327 דירות חדשות.                                                                                                              יו"ר ועדת המשנה חבר מועצת עיריית רמלה שמעון שלוש, ציין כי אישור הוועדה חשוב ומרכזי טרם הוצאת ההיתר לבנייה שיינתן בחודשים הקרובים. "מדובר ביריית הפתיחה למיזם הראשון שהובא לאישור ועדת המשנה בשכונה החדשה "רמלה מערב", זאת כחלק מתוכנית לה/6/170, שהגישה עיריית רמלה להקמתם של למעלה 3,800 דירות בפרויקט שכונת מערב רמלה.  על פי התכנון בפרויקט פרשקובסקי שאישרה הוועדה בשבוע שעבר 80% מהדירות ייבנו במסגרת מחיר למשתכן. זוהי בשורה חשובה לתושבי העיר, זוגות צעירים ואוכלוסיה חדשה".
שכונת "רמלה מערב" היא חלק מתוכנית כוללת לבנייתה של שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. התוכנית כוללת תמהיל דירות מגוון: כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים שהן כ- 760 דירות, כ- 200  יחידות לדיור מוגן, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.
מדובר במתחם בעל אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר. המתחם כולל שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה: בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד, שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.
מהעירייה נמסר, כי הקמת השכונה החדשה תביא להתחדשות של כלל השכונות הוותיקות הגובלות בה ממזרח. יצוין, כי לשכונה יתרונות בשל מיקומה המעולה. השכונה גובלת לכל אורכה מצד מערב בכביש 200 המהווה ציר תחבורתי חדש המצוי בימים אלה בתכנון לביצוע ע"י חברת נתיבי איילון, המתחבר במחלף בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הצפונית הראשית לעיר. על פי התכנון כביש 200 יאפשר שתי כניסות ויציאות נוספות לעיר ממערב ויתחבר לכביש 431  ורחוב הזית שישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר. התכנית הוכנה בשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל. 
 
 
חזרה
Facebook