רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תשתיות ופיתוח

109 מיליון ש' יושקעו לטובת שדרוג ציר הרצל במסגרת פרויקט "מהיר לעיר רמלה"

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: מדובר בפרויקט רחב היקף לשדרוג ציר רחוב הרצל ויצירת נתיב לתחבורה ציבורית,  נתיב אופניים, החלפת תאורה, גינון ומדרכות לאורך הרחוב. התוכנית תניב צמצום משמעותי לזיהום אוויר ורעש, תשפר את הנגישות למוקדי המשיכה לעיר ותאפשר נגישות טובה יותר לאוכלוסיית העיר לתחבורה ציבורית יעילה ומונגשת * שר התחבורה ח"כ ישראל כ"ץ: ראש העיר מיכאל וידל יצעיד את העיר לתנופה מחודשת שתהפוך את רמלה לעיר מובילה בישראל. תתחדשו

תתחדשו. בעקבות פגישת ראש העיר מיכאל וידל עם שר התחבורה ח"כ ישראל כץ, יוקדם מועד הביצוע לפרויקט "מהיר לעיר" ברמלה שתוקצב ב-109 מיליון שקלים. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ציין כי מדובר בפרויקט רחב היקף לשדרוג ציר רחוב הרצל ויצירת נתיב לתחבורה ציבורית,  נתיב אופניים, החלפת תאורה, גינון ומדרכות לאורך הרחוב.

יצוין, כי משרד התחבורה מקדם באמצעות חברת נתיבי איילון פרויקט ייחודי ליצירת צירי העדפה לתחבורה ציבורית בשורה של רשויות מקומיות בהן ברמלה, לרבות בצירים הבינעירוניים הראשיים.
ראש העיר מיכאל וידל: "המטרה היא להביא לשדרוג ושיפור השירות של התחבורה הציבורית בעיר.  חיזוק המרחב העירוני להולכי הרגל ורוכבי האופניים. תוכנית זו תניב צמצום משמעותי לזיהום אוויר ורעש, תשפר את הנגישות למוקדי המשיכה לעיר ותאפשר נגישות טובה יותר לאוכלוסיית העיר לתחבורה ציבורית יעילה ומונגשת".

ראש העיר הוסיף, כי כיום קיים ריבוי של נוסעים בתחבורה הציבורית וכי נפחי תנועה גדולים של רכב פרטי גורמים לעיכובים בזמני הנסיעה של האוטובוסים ברוב שעות היום. כמו גם העובדה שלא קיימת תשתית של שבילי אופניים ורוחב המדרכה ברחוב הרצל צר ואינו נותן מענה למספר גדול של הולכי רגל. וידל: "הפרויקט יביא לשיפור משמעותי בשירותי התחבורה הציבורית, מעבר לניידות ונגישות טובה יותר,יהווה הפרויקט מנוף כלכלי לכלל העסקים הפועלים על ציר רחוב הרצל. אני מודה לשר התחבורה על כך שנענה לבקשתי להקדים את ביצוע תחילת התוכנית לסוף השנה הקרובה".

יש להדגיש, כי  במסגרת התוכנית יקיימו העירייה ונתיבי איילון שיתוף ציבור מלא במסגרתו תוצג התוכנית המדורגת לסוחרי רחוב הרצל ולכלל תושבי העיר.  שר התחבורה ח"כ ישראל כ"ץ ציין, כי הנחה את גורמי משרדו לקדם את הפרויקט לרווחת תושבי העיר .
השר כ"ץ: "ראש העיר מיכאל וידל יצעיד את העיר לתנופה מחודשת שתהפוך את רמלה לעיר מובילה בישראל. יחד נפעל לקידום הנושאים התחבורתיים שיהפכו את רמלה לעיר מחוברת, נגישה יותר לתושביה והבאים בשעריה".
יש לציין, כי בנוסף לפרויקט הענק שישנה את פני הרחוב הראשי של רמלה, יתחילו בקרוב העבודות לבנייתו של כביש 200  שמתחבר במחלף בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הצפונית הראשית לעיר. הכביש יהווה כניסה ראשית נוספת לעיר ממערב ויתחבר להמשך רחוב הזית שישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר. בפועל יניב הכביש הטבעתי החדש שתי כניסות ושתי יציאות נוספות לעיר, יקל וינקז את התנועה מכל השכונות לרווחת תושבי העיר, לרבות חיבורה של שכונת ג'ואריש, מה שיאפשר כניסה ויציאה נוספת מהשכונה לכיוון כביש 200 ומשם ל-431".  בנוסף לתוכנית מהיר לעיר, תקדם העירייה בשיתוף עם משרד התחבורה את פרויקט הרכבת הקלה לעיר, בניית 5 תחנות, הרחבת הקו החום של רמלה וחיבור רמלה לרכבת הקלה לשני כיוונים מרכזיים לים, לאזור איירפורט סיטי, מה שיחבר את העיר למרכז ולפריפריה.
שר התחבורה ח"כ ישראל כץ, הדגיש כי ימשיך לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם ראש העיר מיכאל וידל לטובת קידום תשתיות תחבורה מתקדמות ובטיחותיות למען תושבי רמלה והסביבה.
 
 
חזרה
Facebook