רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תשתיות ופיתוח

מיזם מאיץ ליזמות טכנולוגית ( HUB ) יוקם ברמלה בעלות של 1.2 מיליון שקלים

ברמלה משקיעים יותר. ביזמות טכנולוגית
מיזם מאיץ ליזמות טכנולוגית ( HUB ) יוקם ברמלה בעלות של 1.2 מיליון שקלים
 שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן' נענה לבקשת ראש העיר רמלה מיכאל וידל, להקים בעיר סטארט – אפ מיוחד ליזמות טכנולוגית באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. ראש העיר מיכאל וידל: "אני מודה לידידי שר הכלכלה והתעשייה, על כך שהעיר רמלה תהיה אחת מעשרת הערים בהם יופעל המיזם. אני רואה בהקמת המאיץ ליזמות טכנולוגית עוגן משמעותי וחשוב בקידום צעירי העיר בעולם טכנולוגי מאתגר". שר הכלכלה והתעשייה כהן: "נמצא, כי יש להפעיל מתחם כזה ברמלה. אני רואה זאת כהזדמנות חד פעמית לייצר סביבה תומכת לסטארט –אפים מקומיים במימון ממשלתי ואני שמח להשיק כלי זה ברמלה"
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, קיים השבוע (יום שני) פגישת עבודה עם ראש עיריית רמלה מיכאל וידל ובישר לו, כי נענה לבקשת ראש העיר להקים בעיר HUB  מיזם מאיץ ליזמות טכנולוגית בעלות של 1.2 מיליון שקלים. השר כהן  ציין, כי במסגרת הקמת המאיץ ויישום התוכנית ליצירת סביבה מקדמת יזמות טכנולוגית, הוא החליט להיענות לפניית ראש העיר ולהפעיל ברמלה תכנית מאיץ עסקי למיזמים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף העירייה.השר הדגיש, כי לאחר עבודת מיפוי מקצועית "נמצא, כי יש להפעיל מתחם כזה ברמלה על מנת שישרת את היזמים ברמלה והאזור. אני רואה זאת כהזדמנות חד פעמית לייצר סביבה תומכת לסטארט –אפים מקומיים במימון ממשלתי ואני שמח להשיק כלי זה ברמלה".ראש העיר מיכאל וידל, הודה לשר כהן על החלטתו להקמת המיזם ברמלה למען קידום צעירי העיר. וידל: "אני מודה לידידי שר הכלכלה והתעשייה, עימו יש לי הכרות של שנים, על כך שהעיר רמלה תהיה אחת מעשרת הערים בהם יופעל המיזם. אני רואה בהקמת המאיץ ליזמות טכנולוגית עוגן משמעותי וחשוב בקידום צעירי העיר בעולם טכנולוגי מאתגר. יש לנו בעיר צעירים מוכשרים שמיזם זה יעניק להם הזדמנות אמיתית לבוא לידי ביטוי ולהצליח. אני מאמין, כי בנוסף לתחום הטכנולוגי מקצועי, המיזם יתרום תרומה חשובה להישארותם של הצעירים בעיר".
ראש העיר הוסיף, כי לאור החלטת השר, יפעל צוות עירוני לאיתור מקום ראוי בעיר להפעלתו. משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מעוניין לקדם ברמלה תרבות של יזמות טכנולוגית. לטובת המיזם הקצה המשרד תקציב ייעודי למימון הפרויקט בכל עשרת הערים שנבחרו בסך של כ-13 מיליון שקלים. יצוין, כי משרד הכלכלה פועל מחד להקטין ככל שניתן את החסמים שמקשים באופן לא פרופורציונאלי על פעילות העסקים הקטנים והבינוניים, ומאידך מסייע להם לשפר את כישורי הניהול והביצועים העסקיים באמצעות מגוון כלים ותוכניות סיוע שמטרתם לעודד יזמות, פיתוח עסקי, חדשנות והגדלת הפריון.
ראש העיר מיכאל וידל הוסיף, כי במסגרת המיזם שיוקם ברמלה יזכו משתתפיו להכוונה אישית והנגשת תכניות וכלי סיוע שיעזרו להם להזניק את המיזם קדימה, לרבות ליווי מקצועי והפניה לשירותי ייעוץ בעלות מסובסדת בתחומים, ליווי בגיוס אשראי בתהליכים ביורוקרטיים ועוד.  ראש העיר הדגיש כי המאיץ העסקי יאפשר למשתתפיו בניית מסלול מובנה וממוקד להובלת המיזם לבשלות וחשיפה לשוק העסקי באמצעות מספר תחנות ראשיות ובזמן קצר יחסית.  וידל: "מדובר בסטארט אפ מיוחד במימון ממשלתי המהווה הזדמנות מיוחדת לצעירי העיר להצליח בעולם עסקים מורכב ודינאמי. אני מאמין שהמיזם שיקום בעיר ייצר סביבה תומכת לפיתוח עסקי וכלכלי לצעירי העיר". כן השתתפו במפגש המשנה לראש עיריית רמלה גבי אברמשווילי וצוות השר.
 
 
חזרה
Facebook