רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תשתיות ופיתוח

יוקם ברמלה מרכז יזמות HUB חדש בתמיכת משרד הכלכלה

לבקשת ראש העיר מיכאל וידל, הקצה משרד הכלכלה למעלה ממיליון שקלים לטובת הקמת מאיץ ליזמות טכנולוגית ברמלה. שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, בביקורו השבוע ברמלה: "כל מי שנמצא ומגיע לרמלה רואה בחודשים האחרונים תאוצה ותנופה של התפתחות. נסייע לרמלה ותושביה להגיע להישגים, חדשנות ויזמות.  זוהי הזדמנות חד פעמית לייצר סביבה תומכת לסטארט-אפים מקומיים במימון ממשלתי גם בעיר רמלה"
ראש העיר מיכאל וידל: "אני מודה לידידי שר הכלכלה והתעשייה, אני רואה בהקמת המאיץ ליזמות טכנולוגית עוגן משמעותי וחשוב בקידום צעירי העיר בעולם טכנולוגי מאתגר"
 
ראש העיר רמלה מיכאל וידל, אירח השבוע (שלישי) בספרייה העירונית את שר הכלכלה והתעשייה ח"כ אלי כהן. רה"ע  הודה לשר על תמיכתו בעיר והעניק לשר סקירה מקיפה על העיר, היותה עיר רב תרבותית, מצבה הדמוגרפי, כלכלי ופיתוחה של העיר והציג בפני השר שורה של נושאים לקידום בהם: בתחומי הסוכנות לעסקים קטנים (מעו"ף), הקמת (HUB)  טכנולוגי, תמיכת השר בפיתוח אזור התעשייה ברג"מ באמצעות משיכת עסקים מהארץ ומחו"ל, סיוע במימון פעילות להגדלת שיעור התעסוקה לכלל התושבים לרבות מיעוטים, חרדים ומיעוטי יכולת, פיתוח קשרי מעסיקים ליצירת מקומות תעסוקה איכותיים ברמלה, מימון קורסים לבעלי עסקים להתמודדות עם עולם הניו-מדיה ועוד. 
השר אלי כהן, הודה לרה"ע על הפגישה ברך אותו על בחירתו והדגיש, כי הוא ומשרדו יסייעו לראש העיר להצעיד את רמלה להישגים. כהן: "כל מי שנמצא ומגיע לרמלה רואה בחודשים האחרונים תאוצה ותנופה של התפתחות. נסייע לרמלה ותושביה להגיע להישגים, חדשנות ויזמות".  השר הוסיף: "המאיץ החדש ברמלה יסייע לשילובם של היזמים ברמלה בענף ההייטק המהווה מנוע צמיחה עיקרי, ויש בו מקום לכוח אדם איכותי, הן כמועסקים והן כיזמים. מדובר בבשורה חשובה בהחלט של העיר רמלה ומשרד הכלכלה".
ראש העיר מיכאל וידל: "אני מודה לידידי שר הכלכלה והתעשייה, עימו יש לי הכרות של שנים, על כך שהעיר רמלה תהיה אחת מהערים בהם יופעל המיזם. אני רואה בהקמת המאיץ ליזמות טכנולוגית עוגן משמעותי וחשוב בקידום צעירי העיר בעולם טכנולוגי מאתגר. יש לנו בעיר צעירים מוכשרים שמיזם זה יעניק להם הזדמנות אמיתית לבוא לידי ביטוי ולהצליח. אני מאמין, כי בנוסף לתחום הטכנולוגי מקצועי, המיזם יתרום תרומה חשובה להישארותם של הצעירים בעיר".
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן ומנכ"ל המשרד, שי רינסקי, ומנהלי המשרד, ציינו כי יפעלו למען הקמה וקידום ה- (HUB), המיזם הטכנולוגי, המשותף למשרד הכלכלה והתעשייה ועיריית רמלה.
בעיר רמלה פועלים כיום כ-3,600 עסקים, כאשר כ-450 מהם כבר השתתפו בפעילות, קורסים והכוונה, ייעוץ והכשרות שמקיים סניף מעוף, של הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה, בעלות כוללת של למעלה מ-2 מלש"ח בשנה.
במטרה ליצור סביבה שמקדמת יזמות טכנולוגית במעגלים גיאוגרפיים רחבים יותר, יוצא משרד הכלכלה והתעשייה לשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, ביניהן העיר רמלה, בפרויקט להקמת מתחמי עבודה משותפים (HUB) ליזמים. על פי התוכנית במתחם ברמלה שימוקם בסמוך לאשכול הפיס וקמפוס השפלה, תפעל תכנית מאיץ עסקי למיזמים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים  ובשיתוף פעולה עם עיריית רמלה, מרכז קשתות ותשמש כמרכז אזורי לעסקים ברשות ובסביבתה.
כאמור, ציין השר אלי כהן, כי הוא נענה לפנייתו של ראש העיר מיכאל וידל והחליט לשלב את העיר רמלה במיזם. השר הוסיף, כי לאחר עבודת מיפוי מקצועית של משרד הכלכלה והתעשייה נמצא, כי בעיר רמלה יש להפעיל מתחם שכזה על מנת שישרת את היזמים באזור. המאיץ פונה ליזמים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי - החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. החברים במתחם ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד. בפגישה נטלו חלק מ"מ ראש העיר אברהם אילוז, סגן ראש העיר הרב מיכאל דרעי, המשנה לראש העיר גבי אברמשווילי, מנכ"ל העירייה רונן עזריה, אורגני עירייה וצוות משרד הכלכלה והתעשייה.
 
חזרה
Facebook