רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תשתיות ופיתוח

נחנך קטע הכביש החדש ברחוב הרב שמעון יצחק אפריאט ברמלה

נחנך קטע הכביש החדש ברחוב שמעון יצחק אפריאט בשכונת קריית מנחם בגין. ראש העיר מיכאל וידל: "רמלה עוברת בימים אלה מהפכה של ממש בכל תחום תשתיות התחבורה, אני מודה לשר התחבורה ח"כ ישראל כץ על פועלו ותמיכתו"

רמלה בתנופה, זו עובדה. נחנך קטע הכביש החדש ברחוב הרב שמעון יצחק אפריאט, בשכונת קריית מנחם בגין ברמלה. במעמד בני משפחת אפריאט, ראש העיר רמלה מיכאל וידל, סגניו וראש מועצת חבל מודיעין שמעון סוסן, נערך השבוע (ראשון) טקס חנוכת קטע הכביש החדש בשכונה.

ראש העיר וידל הודה לשר כ"ץ על תמיכתו ופועלו למען שדרוג תשתיות התחבורה לעיר וציין כי העירייה עומדת לסיים שנה מוצלחת של עשייה ופעילות ענפה בכל תחומי החיים למען תושבי העיר. נכדתו של אפריאט, רבקה וראש מועצת חבל מודיעין סוסן ברכו. נכחו באירוע מ"מ ראש העיר אברהם אילוז, סגן ראש העיר הרב מיכאל דרעי שהתכבד בהדלקת נר חנוכה, המשנה לראש העיר גבי אברמשווילי, בני משפחת אפריאט שהודו בחום לראש העיר על המחווה.

הרב שמעון יצחק אפריאט ז"ל, נולד בצפרו בשנת תר״ל, מחכמי ורבני העיר, היה צדיק תמים ישר ונאמן, ירא אלוקים, עניו ולא מש מאהלה של תורה. רבות סופר על רבי יצחק זצ"ל על עוצמת ברכותיו עם כוס השמן שרבים זכו להם, על עוצמת תפילותיו .הרב אפריאט היה אביו של שמואל אפריאט ז"ל, שכיהן שנים רבות כמ"מ וכסגן ראש עיריית רמלה והלך לעולמו לפני כארבעה חודשים. רה"ע ציין בדבריו, כי שנה אזרחית חדשה עומדת בפתח ועמה אתגרים ותוכניות רבות להצעדת העיר להישגים. "אך דומה שהשינוי הזה שכולנו חשים ומרגישים, דורש נחישות, אמונה, הרבה מאוד משאבים ובעיקר ביצוע". בטקס השתתפו: מ"מ ראש העיר אברהם אילוז, סגן ראש העיר הרב מיכאל דרעי, סגן ראש העיר רונן מושייב, המשנה לרה"ע גבי אברמשוילי, נציגת שירות בתי הסוהר תת-גונדר תלמה כהן שברכה על פתיחת הכביש, אורגני העירייה ותושבי שכונת מנחם בגין.
 
וידל: "אני שמח וגאה לחנוך כאן את קטע הכביש החדש של רחוב הרב שמעון יצחק אפריאט ז"ל. קטע קטן יחסית, אך כזה שיש בו כדי לשדרג את איכות חייהם של תושבי קריית מנחם בגין ומאפשר להם ציר כניסה ויציאה נוספת מהשכונה.  בכל פגישותיי עם ראש הממשלה ושרי הממשלה, הדגשתי את הצורך המיידי במשאבים, כדי שנוכל להצעיד את רמלה לפריחה. ואכן החיבוק וההיענות הגורפת מצד כל שרי הממשלה מוכיחה את עצמה יום יום. רמלה מצויה בתנופה מחודשת בכל תחומי החיים, אך אין ספק שתנופה זו באה לידי ביטוי באופן מובהק בשדרוג כל מערך תשתיות התחבורה שתניב איכות חיים טובה יותר לתושבי העיר ולכל הבאים בשערי רמלה.

אני רוצה להודות לבולדוזר של המדינה, חברי שר התחבורה ח"כ ישראל  כ"ץ שהוכיח שמילה שלו היא מילה. אני רוצה להודות לשר התחבורה, על האמון והעבודה המשותפת שלנו, שאני חושב שהם חותם לדורות הבאים, שהרי רמלה עוברת בימים אלה מהפכה של ממש בכל תחום התחבורה, מה שיצעיד את העיר לשגשוג והצלחה".

יצוין, כי למעלה ממיליארד שקלים, הקצה משרד התחבורה לפיתוח ושדרוג תשתיות התחבורה ברמלה. בקרוב ייצא לדרך הפרויקט התחבורתי 'מהיר לעיר' בציר הרצל. פרויקט  בעלות של למעלה מ-109 מיליון שקלים שיניב פתרון בר-קיימא לקידום והעדפה לעידוד ושימוש בתחבורה ציבורית. החלו העבודות להקמת הכביש הטבעתי לרמלה - כביש 200 שלב א', כביש עוקף רמלה המהווה ציר תחבורתי חשוב ומרכזי לעיר המהווה תנאי למימוש תכנית הבינוי של כ-4,000 יח"ד בשכונת "נאות יצחק שמיר - רמלה מערב" שבנייתה החלה. בימים אלה נמשכות ביתר שאת העבודות לבניית ההפרדה המפלסית בכניסה לעיר הפרדה 132 ונמשכות פעולות התכנון לביצוע מנהור הפרדה 210, צומת תעבורה ועוד.

רה"ע: "אני מודה לחבריי בהנהלת העיר, לכל חברי המועצה, עובדי המנגנון העירוני, לכלל השותפים ובעיקר לכם התושבים  על פועלכם למען פיתוחה ושגשוגה של רמלה".
 
 
חזרה
Facebook