רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תשתיות ופיתוח

רמלה תקבל במסגרת התכנית הממשלתית לחיזוק הערים המעורבות כ-100 מיליון ש"ח

רמלה בתנופת פיתוח
רמלה תקבל במסגרת התכנית הממשלתית לחיזוק הערים המעורבות כ-100 מיליון ש"ח

התכנית בהיקף של חצי מיליארד ש''ח אותה מובילה השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל בשיתוף חמישה ראשי ערים מעורבות, בהם ראש העיר רמלה מיכאל וידל, תובא לאישור הממשלה. השרה גמליאל: "התוכנית המוצעת תהיה נדבך מרכזי במאמצי הממשלה והמשרד לשוויון חברתי לפעול לחיזוקן ולפיתוחה של רמלה וערים מעורבות".          רה"ע וידל: "מדובר בהחלטה היסטורית. התכנית הייעודית תחזק את רמלה ותושביה"

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, נפגשה בשבוע שעבר (חמישי) עם ראש העיר רמלה מיכאל וידל וארבעה ראשי הערים המעורבות בישראל –  לוד, עכו, נצרת עילית ומעלות-תרשיחא – והציגה בפניהם את מתווה תכנית החומש לחיזוק הרשויות המקומיות המעורבות שתביא לאישור הממשלה. לפי מתווה גמליאל, המובא  לראשונה, תשקיע הממשלה בחמש השנים הקרובות חצי מיליארד ₪ לחיזוק רמלה והערים המעורבות בשלל תחומים החל מחינוך, רווחה וקידום שוויון מגדרי וכלה בתשתיות, תעסוקה ופיתוח עירוני. 

השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל: "התוכנית המוצעת תהיה נדבך מרכזי במאמצי הממשלה והמשרד לשוויון חברתי לפעול לחיזוקן ולפיתוחן של ערים מעורבות. המתווה המוצע יביא לצמצום הפערים החברתיים הקיימים וייתן מענה תקציבי הולם לצרכים הייחודיים של הערים הללו הממוקמות כיום בתחתית האשכולות החברתיים. ברור לי, כי המתווה המוצע יש בו כדי להטות את הכף ולשפר את המציאות הסוציו-אקונומית ברמלה, בלוד, מעלות תרשיחא, עכו ונצרת עילית"

ראש העיר רמלה מיכאל וידל, שלקח חלק בפגישה, ציין כי הוא וחבריו ראשי הערים, ערכו עם השרה וצוותה מספר פגישות במסגרתן העלו בפניה את הצורך בחיזוק הרשויות המעורבות בישראל.  וידל: "מדובר בהחלטה היסטורית לתכנית פיתוח רחבת היקף שרמלה היא חלק ממנה. רמלה היא עיר רב תרבותית בה חיים בדו קיום ושכנות טובה זה לצד זה יהודים, מוסלמים ונוצרים. רמלה מוגדרת בלמ"ס בדרוג נמוך 4 , זאת נוכח המציאות הסוציו אקונומית המורכבת בעיר, בה חיים כיום כ-81 אלף תושבים כ- 24% מהם מוסלמים ונוצרים. אני רואה חשיבות רבה במתווה שיניב, עם אישורו בממשלה, למעלה מ-100 מיליון שקלים לעיר בחמש השנים הבאות עבור האוכלוסייה הערבית בעיר. אני מברך ומודה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרה גילה גמליאל, על כך שנענו לבקשתי ובקשת חבריי ראשי הערים, ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו, ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, ראש העיר נצרת עלית רונן פלוט וראש מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט. אני מאמין שהתכנית הייעודית תחזק את רמלה ותושביה".

יש לציין, כי בדומה לתכנית החומש 922 לפיתוח כלכלי וחברתי במגזר המיעוטים בישראל, גם בתכנית החומש לערים המעורבות המשרד לשוויון חברתי הוא שיוביל את עבודת מטה הממשלה, לרבות ניהול התכנית ויישומה, בשיתוף ראשי הערים. על פי התכנית תוקם ועדת היגוי ממשלתית בראשות מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי ובהשתתפות משרדי הממשלה השותפים לתכנית וכמובן ראשי הערים. הוועדה תשמש כוועדת היגוי ומעקב, ותדווח לממשלה מידי שנה על התקדמות יישום התכנית. לשם כך, ייבנה מערך ליווי, מעקב ובקרה ממוחשב לשליטה וניהול התכנית.  
 
חזרה
Facebook