רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תרבות

זיכרון עולם ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל

רמלה מתייחדת עם נספי יהודי אתיופיה. מסעם המופלא של יהודי אתיופיה לישראל דרך סודן, הוא סיפור גבורה של אומץ ונחישות, ״נזכור כולנו את הנופלים שלא זכו להגשים חלומם ולעלות לארץ ישראל, יהי זכר הנופלים ברוך״
בטקס מרגש שנערך היום (יום ראשון) במתנ"ס טבג׳ה, ציינו תושבי רמלה את זיכרון יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל. בשם העירייה נשא דברים מ״מ ראש העיר עו״ד מוטי יצחקי שציין, כי מסעם המופלא של יהודי אתיופיה לישראל דרך סודן, הוא סיפור גבורה של אומץ ונחישות. ״נזכור כולנו את הנופלים שלא זכו להגשים חלומם ולעלות לארץ ישראל, יהי זכר הנופלים ברוך״.
עוד נשאו דברים חברת מועצת העיר הגב׳ ענבל ראדה, הקייס וובה אברהם , והרב זוהר גטאון שסיפרו בהתרגשות רבה על המסע הארוך והקשה לארץ ישראל לו הם היו שותפים ובמהלכו איבדו בני משפחה וחברים שלא שרדו את המסע. כן נשאו דברים לזכר הנופלים נציגת משרד הקליטה גב׳ חנה שרף, ומנהלת מחלקת הקליטה הגב׳ לירון כרמלי.
את הטקס הנחו מנהל מתנ״ס טבג׳ה משה שטה וינעלם חנוך. הפיקה המחלקה לאירועים וספורט בשיתוף מתנ"ס טבג'ה. בסיומו הונחו זרי פרחים לזכר הנופלים ונערכה פעילות של תנועות הנוער להנצחת הנופלים. על החלק האומנותי ניצחו חניכי צוות הווי להקת הזמר הייצוגית ״רמנוער" בהדרכתו של אבי ברנס.
 
 
חזרה
Facebook