רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תרבות

הצלחה לשבוע הספר העברי בספריית בלפר ברמלה

מנהלת הספרייה העירונית "בלפר" דניאלה לבקוביץ: הספרייה העירונית פועלת לאורך כל השנה להעשרה וחשיפת הקהילה ילדים ובוגרים לעולם הספר. הקריאה ברמלה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה

מאות מילדי רמלה השתתפו באירועי שבוע הספר העברי שהתקיים בספריית "בלפר"  בעיר. שבוע הספר העברי נפתח השנה בפסטיבל הפנינג מרתק ברחבת הספרייה, בסימן  עיר הגמדים. מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי ברך את משתתפי היריד וציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בחינוך לקריאה, אהבת הספר והמילה הכתובה.                                                                                                      

מנהלת הספרייה דניאלה לבקוביץ: "הספרייה העירונית פועלת לאורך כל השנה להעשרה וחשיפת הקהילה לעולם הספר ולתרבות והפיכת הספרייה לחלק בלתי נפרד של שעת הפנאי והתרבות בקהילה. הילדים וההורים הרבים שהגיעו, השמחה שהפגינו בחגיגת הספר, מעידה כי הקריאה ברמלה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה. אני מאחלת לילדי העיר קריאה מהנה וחופשת קיץ מדהימה".

ילדי רמלה זכו לחוויה מיוחדת של עיר הגמדים, עיר קסומה בממדים קטנטנים וגמדים שיוצאים מסיפורי האגדות, משחקים, מיני גולף, באולינג נושא פרסים והצגת ילדים מרגשת –הקוסם מארץ עוץ.

כן התקיים במקום הפנינג מכירת ספרים של רשת סטימצקי. במרכז פתיחת שבוע הספר, עמד המיזם השנתי של ספריית "בלפר" – "ספרות יפה בתנופה" – תחרות שנתית של קריאת ספרים (15 ספרים מינימום) וכתיבת יומן מסע קריאה על כל אחד מהספרים,  תיאור החוויה האישית בעת הקריאה של כל אחד ואחת מהקוראים. בנוסף היה על הילדים להכין מיצג תלת-מימד על ספר שבחרו. המיצגים מוצגים בספרייה במדור הילדים.

הזוכים המאושרים שזכו במקום הראשון הם: אלא אלסלמין, שירי אהרון, נועה פזרקר,  אשר הוכיחו, כי לא נס ליחה של הקריאה  והספר.  כל הכבוד לזוכים ויישר כוח!

פתיחת שבוע הספר בספריית "בלפר" הפכה למסורת מזה שנים, ומנציח את הספר והמילה הכתובה בחיי הקהילה ברמלה.  זהו מיזם אחד מיני רבים שמפעילה ויוזמת הספרייה לעידוד הקריאה בקרב אוכלוסיית העיר וחיזוק הקשר בין הקהילה ומוסדות הרשות לספרייה ושירותיה.
 
 
חזרה
Facebook