רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תרבות

'ידידים יוצרים' נפתחה תערוכת ציורים למתנדבי 'ידיד לחינוך'

הצייר שמעון טילמן מרמלה, מייצג בתערוכה את קבוצת המתנדבים מרמלה עם ציורו "האישה והכובע"

ביום שלישי בשבוע שעבר, נפתחה תערוכת ציורים של מתנדבי 'ידיד לחינוך' באזור השפלה באירוע חגיגי ומרגש. בתערוכה מוצגים ציורים של כל מתנדבי קבוצות הפעילות של ידיד לחינוך באזור השפלה.

תערוכת 'ידידים יוצרים' מקבצת ציורים, פרי ידיהם של מתנדבי 'ידיד לחינוך' מ - 8 ישובים באזור השפלה: יבנה, נס ציונה, בת ים, חולון, לוד, ראשון לציון, רחובות ורמלה.   ציורים אלו הוכנו על ידי מתנדבי 'ידיד לחינוך' במסגרת עצמאית או במסגרת חוגי אמנות בהם הם משתתפים.הצייר שמעון טילמן מרמלה, מייצג את קבוצת המתנדבים מרמלה עם ציורו "האישה והכובע".

התערוכה מאפשרת הצצה לעולם היצירה ותרבות הפנאי של מתנדבי 'ידיד לחינוך', מעבר לפעילותם המסורה בבתי הספר. חלק מהמתנדבים שציוריהם מוצגים בתערוכה משלבים את אהבתם לאמנות ולציור בפעילותם ההתנדבותית עם התלמידים בבתי הספר וחלקם  מתנדבים בתחומי דעת שונים: מתמטיקה, אוריינות, אנגלית ועוד. תערוכה זו נותנת במה לכישרון, ליצירתיות ולעולם התרבותי של מתנדבי 'ידיד לחינוך'.

הדימויים לקוחים מעולמות שונים, כמו הרפתקאות ומסעות. הם מבטאים מחשבות ומאווים ואף משמשים במה לביטוי חברתי. יתרון הגיל, ניסיון החיים, היכולת להתבונן "בעין שלישית", להסתכל על הקרוב וגם על הרחוק, באים לידי ביטוי בעבודת רבות.

נמרוד אקרמן, מנכ"ל 'ידיד לחינוך', ציין כי ״התערוכה היא הזדמנות מרגשת לנו להוציא אתכם לאור. אתם אוצר והון אנושי עם שפע של כישרונות וניסיון חיים. את זה רואים בציורים היפהפיים ומעוררי ההשראה ואת זה אתם גם מביאים איתכם לבתי הספר".

האמנית טובה פסח העבירה הרצאה מעוררת חשיבה על עבודותיה, והעניקה השראה להמשיך וליצור. תלמידי בית ספר ראשונים מנס ציונה ריגשו בהופעת שירה וריקודים  בהנחיית רותם סגנית מנהלת ומורה למוזיקה. לקינוח צפו הנוכחים בסרטון קצר על פרופ' רות בן ישראל, משפטנית בעלת שם ואישיות יוצאת דופן שעם פרישתה לגמלאות בחרה לפצוח בשתי קריירות אומנותיות: ציור במחשב וריקוד. תודה מיוחדת לאוצרות התערוכה רחל עזרא מיבנה וצילה קוגן מראשון לציון.    התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד 29.6.2017 ומוצגת באשכול פיס, רח' אוסקר שינדלר 1, נס ציונה.
 
 
חזרה
Facebook