רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - תרבות

'אור וצל' תערוכה חדשה של האמן בני גסנבאור בלובי אשכול הפיס ברמלה

'אור וצל' תערוכה חדשה של

האמן בני גסנבאור בלובי אשכול הפיס ברמלה

האומן בני גסנבאור הינו שבוי של המשחק בין אור וצל בכל מקום אליו ילך. הוא חי בירושלים כמעט 40  שנה,  ונמשך לאור שנותן לעיר זו את האווירה המיוחדת שלה.  הוא מחפש את השתקפות האור במקומות מוצלים, את ספקטרום הצבעים הנפלא ואת הניגודים החזקים שנוצרים.

עינו נמשכת למסתורין של העיר דרך שערים עתיקיםפתחי חלונות,  מרפסות חצרות אחוריות וסמטאות מוצלות שם הוא מוצא גפן משתרגת שרשרת של ויסטריה פריחת יסמין או בוגנוויליה, שצלליהן הקרירים מאירים את הארכיטקטורה של האבנים הלבנות והזהובות האמן מזמין את הצופה להיכנס לציור לעיתים דרך מבואה מאחורי חלון או במעלה מדרגה.

הנושאים המצוירים הם לעולם מהמציאות,  בהדגשת הצד הפואטי ובהעברת התחושות החזקות של הצייר של השלווה והשקט.

בני גסנבאור נולד בצרפת בשנת 1949 והתיישב בירושלים ב 1976.  הוא למד אצל מורים ישראלים מובילים בתחום הציור והאקוורל.  בני הציג בגלריות מוכרות בישראלסין, שווייץ צרפת, קנדה וארצות הברית  ציוריו נמכרו לאספנים ברחבי העולם. בני הוזמן להציג את עבודותיו במספר רב מאוד של תערוכות אקוורלים בינלאומיות בסין, טייוואן והמזרח הרחוק, אירופה, קנדה, מקסיקו וארצות הברית.  היום בני גסנבאור משמש כיו"ר השלוחה הישראלית של ה-International Watercolor Society- אגודת הציירים הבינלאומית.

התערוכה נפתחה ב-1.1 ותהיה פתוחה לקהל הרחב במהלך כל החודש, באשכול הפיס, רחוב הזית 6 רמלה. 
 
חזרה
Facebook