רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - זהירות בדרכים

סעו בזהירות ואימרו 'לא לאלימות'

סעו בזהירות ואימרו 'לא לאלימות'

בית ספר איבן סינא הינו בית הספר הערבי המוסלמי הראשון ברמלה אשר הצטרף לפרויקט פעילים צעירים של תוכנית עיר ללא אלימות. הפרויקט שחולש על כלל החברות והמגזרים מעודד את התלמידים לפעול למען הזולת והקהילה ולקדם נושאים חברתיים שונים ע"פ ראות עיניהם של התלמידים. התלמידים באיבן סינא, כמו בבתי הספר האחרים בהם מתקיים הפרויקט, פועלים למיגור האלימות והתופעות השליליות, שיפור ויצירת אקלים בית ספרי מיטבי.

אחת הפעילויות הייחודיות שערכו הפעילים הצעירים בבית הספר איבן סינא, התקיימה בשבוע שעבר, במסגרתה תלמידים אשר החליטו לפעול למען העלאת המודעות של זהירות בדרכים יצאו לרחוב עם שלטים הקוראים  'לנהוג בזהירות ולא באלימות', בכביש להיות סבלן ורגוע והעבירו את המסר שכל אחד צריך לשמור על עצמו ועל מי שסובב אותו ולקחת אחריות ולא להיות אלים ופזיז בדרכים.

התלמידים חילקו לנהגים שחלפו עם רכבם פתקים עם מסרים של נסיעה נעימה בצירוף סוכריית טופי מתוקה. בנוסף העבירו פעילויות לתלמידי הכיתות הצעירות בנושא זהירות בדרכים והסבירו, שכדי למנוע פגיעות ותאונות, כמו שלמנוע אלימות, יש לחשוב לפני שפועלים, חוצים או נוסעים. את התלמידים ליוותה ומלווה בפרויקט יועצת בית הספר, הילין.

תוכנית עיר ללא אלימות רמלה פועלת רבות בתחום החינוך בבתי הספר בעיר ופרויקט פעילים צעירים הינו אחד הפרויקטים המרכזיים והמשמעותיים בבתי הספר היסודיים. אנו  מאחלים לכולם נסיעה בטוחה, נעימה ולא אלימה! 
 
חזרה
Facebook