רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

ברמלה זוכרים את הנופלים "כי מדי דברי בו, זכור אזכרנו עוד"

ברמלה זוכרים את הנופלים
"כי מדי דברי בו, זכור אזכרנו עוד" (ירמיהו ל"א)

בשבוע שעבר (יום ד') התקיים טקס זיכרון והנצחה לבני רמלה, שנפלו בעת שירותם בצה"ל ובכוחות ביטחון אחרים, בחודשים תמוז-אב-אלול, תשרי-חשון-כסלו, מאז מלחמת העצמאות ועד לימים אלו.

את הטקס שהתקיים באולם השמות הצמוד לבית הכנסת "היכל הבנים", ליוו תלמידי תיכון "לילינטל", בקריינות, שירה וקריאת שמות הנופלים בחודשים הללו, בהנחייתה של סגנית מנהלת בית הספר, גילה רוזנטל.

הטקס לווה בהנחת פרחים, פרח לכל נופל, על ידי אחד ההורים או האחים השכולים. הקטעים שנבחרו, השירים שהושרו, השמות שנקראו קיבלו עוצמה מוגברת בשל התנהגותם המופתית של התלמידים הנרגשים והביצוע המושלם.  התלמידים ריגשו את כל הנוכחים, בעיקר הורים ואחים שכולים וקרוביהם, המורגלים לקחת חלק בטקסים אלו.

את הטקס כיבדו בנוכחותם, ראש העיר, סגנו הרב דרעי, הרב מדוויל רב חב"ד המלווה את מרב פעילויות "יד לבנים" בעיר ומנכ"לית "יד לבנים" הארצי, גב' רחל לניאדו שנשאו דברים לזכר הנופלים.

יו"ר הסניף המקומי של "יד לבנים" סימו אברהמי, הדגיש את חשיבות הקשר ההדוק עם העירייה מחד  ועם בני הנוער בעיר מאידך.  מנכ"לית יד לבנים, גב' רחל לניאדו, דיברה על סניף יד לבנים המקומי בהשוואה למקומות אחרים ברחבי הארץ אליהם היא מגיעה, וציינה כי ייחודו של הסניף ברמלה הוא בהפעלת בני משפחות ובני נוער מכל העיר, תוך שהיא מדגישה את חשיבותו של הפן החינוכי-ערכי המושג בשיתוף זה.

ציפי פוטר, מתנדבת ב"יד לבנים" רמלה: "תודה לכל מי שנתנו ידם להפקת ערב מכובד וראוי כל כך."   הטקס ננעל, כמקובל, בשירת "התקווה".
 
חזרה
Facebook