רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

"זעם" בעיר רמלה

"זעם" בעיר רמלה

ביום רביעי האחרון הועלתה ההצגה "זעם" בפני כ-1200 תלמידי רמלה.

ההצגה "זעם" אשר בוימה ונכתבה על ידי שם טוב זאבי, הוצגה על ידי בני נוער, חניכי המועדון המוזיקלי ״המקלט״,  הפועל ברמלה  מספר שנים.

ההצגה ״זעם״ מגוללת את סיפור התמודדותם של חבורת בני נוער שחברם הטוב ביותר נרצח במועדון במהלך מסיבה וחוסר הקבלה של המציאות החדשה על ידי המשפחה הכואבת.

בני הנוער עבדו תקופה ארוכה ואינטנסיבית על ההצגה, על התכנים  ועל המשמעויות מאחורי כל מילה ומילה המופיעות בטקסט. במהלך תקופת החזרות הורגש כי המסרים מתוך ההצגה משפיעים על השחקנים עצמם, שגם הם כבני נוער, חווים ומתמודדים עם השפעות הגיל, הסביבה ומצבים של  משבר וכאב .

לאורך כל התהליך ותקופת החזרות המסר העיקרי שהועבר  לשחקנים  היה:  ״אם הצלחנו לגרום לנער אחד בקהל להתרגש ולחשוב לפני המעשה הבא שלו, מבחינתנו עשינו את שלנו״

עשרות בני נוער מורים  ומנהלי בתי ספר שיבחו את  ההצגה ואת המסר שהיא  מעבירה דרך הכאב, שבר, ובריחה מהמציאות על ידי סמים ואלכוהול.

ראש העיר  בירך ושיבח את הפעילות של בני הנוער והמסר החזק שההצגה מעבירה כדרך חינוך לבני הנוער ולחברה בישראל.    תודה  לעיריית רמלה, לאגף החינוך והנוער-יחידת נוער עירונית , תוכנית 360, הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול.  תודה גם לשם טוב זאבי, טל יעקבי, שרון פלא חיים, ירין אדרי, ליאור ברכליס, ניצן, ליהי, ארקדי סיונוב, אילן שרמי מנהל מח' תחזוקה,  ולהיכל התרבות  על הסיוע והליווי בהעלאת  המופע.
 
חזרה
Facebook