רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

עיריית רמלה חגגה ל-24 נערים את טקס בר המצווה בכותל המערבי

עיריית רמלה חגגה ל-24 נערים
את טקס בר המצווה בכותל המערבי

נרגשים מהמעמד חגגו חתני המצווה ביחד עם בני משפחותיהם את האירוע והודו לעירייה, לתורמים ולמתנדבים ולכל הגורמים השותפים על הפקת האירוע המרגש

24 נערים תושבי רמלה חגגו בשבוע שעבר את טקס בר המצווה, במסגרת פרויקט עירוני מיוחד. נרגשים מהמעמד חגגו חתני המצווה ביחד עם בני משפחותיהם את האירוע והודו בחום לכל הגורמים בהם: עיריית רמלה מחלקת ספורט ואירועים, היחידה לתרבות תורנית, יזמים, תורמים ומתנדבים שעמלו בחודשיים האחרונים על הפקת הטקס.

הפרויקט החל לפני כחודשיים עם שיעורי לימוד והכנה שבועיים עם אברכי הגרעין התורני בבית כנסת "תפארת מנחם". בהמשך סיירו הנערים במוזיאון רמלה וביד לבנים כדי להכיר מקרוב את העיר בה הם מתגוררים ולקבל השראה מאותם חיילים בני העיר שנפלו במערכות ישראל. בסיומו של הפרויקט קבלו הנערים סט תפילין וטלית וביגוד חגיגי ועלו לירושלים להנחת תפילין בכותל המערבי יחד עם בני המשפחות.

שיירה חגיגית מלווה בתופים ושופרות הצעידה את הנערים עד פתחו של הכותל המערבי.  בכותל נפגשו הנערים עם הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, אשר ברך את הנערים ביום חגם.  בהמשך יצאו לסיור מרתק בחפירות הדרומיות של הכותל ועל חומות העיר העתיקה עם הקרן למורשת הכותל ובסיומו חזרו הנערים לרמלה למסיבת בר מצווה חגיגית באולמי קליפסו.

באירוע בקליפסו השתתפו כ- 200 בני משפחה נציגי העירייה ונציגי התורמים לפרויקט.   את האירוע הנחה הרב אליקים ויסנשטרן, מנהל התרבות התורנית, ונשאו בו דברי ברכה: הרב אריה פרומן, מפקח מחוז ירושלים במשרד החינוך, נציג התורמים אלי כהן, מנהל סניף בנק פועלים ברמלה, הרב אריה הנדלר, ראש ישיבת ההסדר, ניסים רון, מנהל מחלקת ספורט ואירועים אשר הודה לתורמים, בהם: בנק הפועלים, רו"ח ניר מרציאנו וחברת תעבורה. עוד ברכו נציגת ההורים ונציג הנערים.  תעודות הערכה הוענקו לנציגי התורמים: בנק הפועלים, רו"ח ניר מרציאנו, מייק בורגר, התקליטן מור רוזן והמתנדבות המסורות, מרסל אדוט וסוזי בכר.

תלמידי ישיבת ההסדר הגיעו לרקוד ולשמח את הנערים ביום שמחתם. 
 
 
 
חזרה
Facebook