רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

חניכי נטע רמלה לקחו חלק במיזם זיכרון בסלון

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ברמלה

חניכי נטע רמלה
לקחו חלק במיזם זיכרון בסלון

חניכי נטע רמלה ונציגי עמותת "תפוח", זכו לשמוע את סיפורה המרגש של חיה רוזנברג תושבת העיר, במסגרת הפרויקט "זיכרון בסלון", לציון יום השואה והגבורה 2018 . היה מרגש!

זיכרון בסלון הוא יוזמה חברתית שהחלה לפני שמונה שנים וגדלה לכדי מסורת ישראלית, במסגרתה מציינים מידי שנה כמיליון אנשים בארץ ובעולם את יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

המיזם, שנוסד על ידי עדי אלטשולר, מאפשר לציין את יום השואה בדרך אישית ומשמעותית בסלון הבית ומציע דרכים שונות להתמודד עם היום הזה ועם כל השאלות שהוא מעלה במפגש בסלון הבית בין חברים ואורחים.

במסגרת הפרויקט זיכרון בסלון, זכו חניכי נטע רמלה ונציגי עמותת תפוח בעיר,  לארח בסלון החדש של משרדי תפוח, את ניצולת השואה חיה רוזנברג תושבת רמלה, שסיפרה כיצד נמלטה ביחד עם משפחתה מהעיירה בה חיה למחנה עבודה וכיצד אמה הצליחה להצילה.

לאורך כל הסיפור אותו שיתפה,  ניכר כי חיה התרגשה מאוד וחשוב היה לה להעביר לבני הנוער מסרים של אהבה ללא גבולות וללא סטריאוטיפים, הוקעת שנאת חינם ואלימות מילולית, או פיסית ובעיקר לבחור לאהוב את החיים.

רותם שושנה רכזת תוכנית נטע רמלה, תל אביב-יפו ציינה, כי חניכי נטע ואנשי מטה עמותת "תפוח" בניהולה של דפנה לישפיץ, שלקחו חלק מאירוע זה התרגשו, חלקם הזילו דמעה ובעיקר התחזקו. במפגש המרגש השתתפו כ-40 חניכים מנטע רמלה בכל הגילאים שהגיעו לכבד את האירוע ויצאו נרגשים מהמקום.

זיכרון בסלון הוא פרויקט שמאפשר לנו לבחון את זיכרון השואה מזווית שונה, מעורבת וממשית יותר. עלינו לזכור שהיוזמה הוקמה תחת מסגרת זמנים קצובה ומדודה וכדאי וראוי שכל אדם באשר הוא אדם ייטול על עצמו את החובה או הזכות להשתתף בערב מסוג זה. 
 
 
 
חזרה
Facebook