רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

ילדות בצבעים, תערוכת ציורים חדשה במוזיאון רמלה

ילדות בצבעים, תערוכת ציורים
חדשה במוזיאון רמלה

מוזיאון רמלה הפועל במסגרת קרן רמלה, מציג תערוכת ציורים של האמנית הגב' אמירה בוקק, "ילדות בצבעים".

אוצר התערוכה ד"ר ליאור אלון, ציין כי בוקק הינה אמנית מעוררת השראה ומיוחדת במינה, ילידת תל-אביב, בת 72 שעבדה במשך שנים רבות כמורה. "הציורים מהווים תיעוד בצבע, בחלוף כשישים שנה, של החיים ברמלה של פעם".

 בוקק נולדה לבקנית והיא בעלת תעודת עיוור. למרות זאת היא הקימה משפחה וסיימה תואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית. היא החלה לצייר לפני כעשר שנים, בעיקר כדי להמחיש לנכדיה את חוויות ילדותה בשנים הראשונות שלאחר קום המדינה.

 לדברי אלון סגנונה המיוחד של בוקק המכונה "נאיבי", רווח בקרב ציירים שיצירתם אינה נטועה בהכשרה אמנותית ממוסדת. סגנון זה מתאפיין בפשטות שמזכירה ציורי ילדים, בדמויות חסרות נפח, באי שמירה על חוקי הפרספקטיבה, בחוסר פרופורציות ובעושר רב של פרטים. אחד מנציגיו המשפיעים של הסגנון הנאיבי הוא הצרפתי אנרי רוסו, שעבודותיו מוצגות בחשובים שבמוזיאונים בעולם.

הציורים הם גדולי ממדים (בשל ליקוי הראייה של אמירה) ומאופיינים בפלטת צבעים מלאה חיוניות. במשיכות מכחול רחבות נוצרת קומפוזיציה מרובת דמויות, ללא פרופורציות ותחושת עומק. אמירה משלבת בציורים תבליטים עשויים מחימר שנותנים נפח לדמויות ולחפצים. אמירה יוצרת בציוריה מופע סוריאליסטי של שמחה ואופטימיות.

מנהל מוזיאון רמלה רון פלד הוסיף, כי בציורים שבתערוכה מציעה אמירה מעין "קפסולת זמן", המתארת פרק חשוב בתולדות המדינה – שנות העלייה הגדולה והקמת המעברות. בתערוכה משולבים פריטים נוסטלגיים שהיו בשימוש בתקופת המעברות. התערוכה מתקיימת לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל. הציבור מוזמן.
 
 
חזרה
Facebook