רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

מרוקו ממבט אישי

מרוקו ממבט אישי
תערוכה ייחודית תפתח באשכול הפיס ברמלה בשבוע הקרוב

צילומי נוף מרהיבים של מרוקו הקסומה, לצידם פסיפס של דמויות ססגוניות, כל אלה בתערוכה הייחודית.  הצלם עמירם שניר, יליד 1950, מספר: "הזמן והנסיבות הביאוני פעמיים למדינות אפריקה.  בעקבות מסעותיי אלה, הצגתי לפני כ-7 שנים תערוכה מרשמיי משבע מדינות אפריקה במזרח היבשת ומערבה.

סיורי במרוקו ב-2017 הוא השלמה למעגל האפריקאי במהלכו הופתעתי מעוצמת הגירויים בסביבת הטבע האדם ומדבר.    צבעים עדינים אך גם זועקים, בעיקר שקט מלטף בין חולות וערי הבוץ עם צבעו המהפנט של מדבר סהרה רחב הידיים על גווניו האין סופיים."

"במחשבתי הראשונה את מי אשתף בקסמי אור וצבע אלו, הבזיק בי הצורך להציגם אצל ידידי הדרוזים הגליליים עימם יש לי קשר כ-40 שנה וחלק לא מבוטל מחוויות חיי שעברנו יחדיו – זה קרה לפני כ-3 חודשים.

בימים אלו החלטתי להציג תערוכה זו בשנית ברמלה בה קיים שיתוף פעולה יום יומי בין האוכלוסייה היהודית והערבית מה שמקנה לעיר את עוצמתה במישורים רבים.    אין בתערוכה רשמים תיירותיים אלא הבזקים של רגעים מפתיעים מחבל ארץ מקסים.    את התערוכה תרמתי לידידיי הדרוזים לישוב יאנוח שבגליל".

פתיחה חגיגית של התערוכה תתקיים ביום שני, כג באלול, 3/9/18 בשעה 18:00.  בפתיחה יציג הצלם את התערוכה, שתהיה פתוחה לקהל במשך חודש וחצי.
 
 
חזרה
Facebook