רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תרבות

ברמלה משקיעים יותר בתרבות התורנית

ברמלה משקיעים יותר בתרבות התורנית

כ-60 נשים מרמלה יצאו לסיור מרגש להילולת רבי ישראל אבוחצירה זצוק"ל - הבבא סאלי זי"ע, שהיה מגדולי הרבנים והמקובלים בדור הקודם ואחיו של הבבא חאקי, רבה של רמלה 

במסגרת פעילות עיריית רמלה, היחידה לתרבות תורנית, יצאו כ-60 נשים לסיור מרגש בנתיבות, להילולת רבי ישראל אבוחצירה זצוק"ל - הבבא סאלי זי"ע. הנשים התפללו ליד קברו בבית העלמין בנתיבות וליד קברו של הרב יורם אברגל זצ"ל.

הבבא סאלי היה מגדולי הרבנים והמקובלים בדור הקודם ואחיו של הבבא חאקי, רבה של רמלה. הסיור התקיים במסגרת אירועי היחידה לתרבות תורנית במחלקת ספורט ואירועים בעירייה לחודש שבט.

מנהל יחידת התרבות התורנית בעיריית רמלה, הרב אליקים ויסנשטרן, ברך את הנשים לפני הנסיעה שיזכו להתפלל עבור כל תושבי העיר וכל עם ישראל.

אולגה כהן, שריכזה את הנסיעה הודתה לראש העיר מיכאל וידל, על האפשרות להוציא נשים מכל רחבי העיר להילולת הצדיק בנתיבות. יצוין, כי קבוצה נוספת של עובדי העירייה יצאה גם היא להילולה בסיוע יו"ר ועד העובדים שלום אליהו וחברי הוועד. יש להוסיף, כי במהלך השנה מוציאה היחידה לתרבות תורנית סיורים מגוונים לקברי צדיקים ולאתרי מורשת יהודית וציונית.

בשבת האחרונה התקיימה על ידי המועצה הדתית שבת פיוט בנוסח יהודי מרוקו.

הפייטנים: רבי שמעון אילוז ורבי שלמה כנפו עברו בין בתי הכנסת : "אחדות ישראל" ,"רשב"י בן צבי", "אוהב שלום ורודף שלום" ו"שארית הפליטה"

בליל שבת השתתפו בתפילה גם מ"מ ראש העיר – אברהם אילוז, סגן ראש העיר – מאור אשש וחברי מועצת העיר.

בשבת הקרובה תתקיים אי"ה שבת פיוט בנוסח ירושלמי עם פייטנים בבתי הכנסת : "יד הרמ"א" , "גאולה" "אוהל יוסף" ובית המדרש "משכן ראובן". הציבור הרחב מוזמן.
 
חזרה
Facebook