רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 ספורט

שרת התרבות והספורט השיקה ברמלה את התוכנית הלאומית "פרחי ספורט"

שרת התרבות חה"כ לימור לבנת: אני נרגשת וגאה להיות ברמלה לרגל השקת התוכנית פרחי ספורט, אשר מוציאה לדרך את הרפורמה המהפכנית לטיפוח דור העתיד של הספורט הישראלי. ראש עיריית רמלה יואל לביא: רמלה מודה לך על תרומתך המיוחדת לקידום הספורט והתרבות בישראל ובעיר רמלה. בתכנית ברמלה לומדים כ-1471 תלמידים מ-16 בתי ספר 
 
בטקס חגיגי ומרגש שהתקיים במתחם הספורט העירוני ברמלה בהשתתפותם של מאות מתלמידי העיר, חנכה שרת התרבות והספורט חה"כ לימור לבנת, את התוכנית הלאומית לפרחי ספורט. ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך את השרה הגב' לבנת, על יוזמתה לבניית התוכנית הלאומית במסגרתה לומדים ברמלה 1471 תלמידים ב-16 בתי ספר.    
לביא הדגיש את תרומתה של הגב' לבנת לספורט ולתרבות בישראל וציין, כי מדובר בתוכנית ערכית חינוכית המהווה חלק חשוב מעשייתה רבת השנים של שרת התרבות והספורט: "רמלה מודה לך על תרומתך המיוחדת לקידום הספורט והתרבות בישראל ובעיר רמלה. אנו מאחלים לך הצלחה ונחת בדרכך החדשה".
השרה לבנת שהייתה נרגשת מקבלת הפנים, הודתה ללביא על האירוח וציינה, כי בחרה להשיק את התוכנית דווקא ברמלה, כיוון שיישום התוכנית בעיר בוצע בהצלחה רבה ב-16 בתי ספר. שרת התרבות והספורט לימור לבנת אמרה: "אני נרגשת להיות כאן ברמלה היום, בהשקת פרויקט 'פרחי ספורט', אשר מוציא לדרך את הרפורמה המהפכנית לטיפוח דור העתיד של הספורט הישראלי. פרויקט זה עתיד לשנות באופן מהותי, לא פחות, את הדרך בה הספורט הישראלי ייראה בשנים הבאות, ואת מחויבותה האדירה של מדינת ישראל לגידול והצמחת ספורטאים ישראלים מגיל צעיר מאוד, בדומה למדינות מתקדמות בעולם". 
השרה הדגישה: "פרויקט זה, שהינו גולת הכותרת בקדנציה הנוכחית שלי, שם דגש על קידום ופיתוח תשתית אנושית בספורט הישראלי בתחום ילדים ובני נוער, כפי שלא נראתה כאן מעולם, תוך השקעה מאסיבית של כ- 371 מיליון ₪ ל- 5 השנים הבאות.               
"פרחי ספורט" יאפשר לנו לא רק להגדיל את מספר הספורטאים ההישגיים במדינת ישראל באופן משמעותי, אלא גם לטפח את כישרונם. אני גאה מאוד בפרויקט אשר יוצא היום לדרך באופן מעשי. אני שמחה על כך שקיימת היענות גבוהה לפרויקט, של הילדים, של ההורים ושל הרשויות. היום אנחנו נותנים לכם את הכלים, כדי לצמוח ולהצליח, ולהפוך לחלק מספורטאי העתיד של מדינת ישראל".
במסגרת ההשקה הציגו היום חניכי התוכנית ספורטאים צעירים בהם גם אלוף העולם בטניס לגילאי 14 ישי עוליאל ותלמידי בתי הספר הרין, אבן סינא, בן גוריון והאומנים - אימוני ראווה בענפי הג'ודו, שחייה, טניס, כדורסל וערכו פעילות גופנית המונית.
ד"ר אורי שפר ראש מינהל הספורט ציין, כי בין היתר מבקשת התוכנית לקדם ולהצמיח את דור העתיד בספורט הישראלי ולתגבר ולהקים קבוצות ספורט לילדים ונוער בענפי העל בספורט (כדורגל וכדורסל) וב– 10 ענפי ספורט מועדפים.
נכחו באירוע מ"מ ראש העירייה עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"ל העירייה עופר תודר, מנכ"לית המשרד לתרבות וספורט אורלי פרומן, מנכ"ל התאחדות בתי הספר משה קוננסקי, ראש מטה שרת התרבות מאיר ברדוגו, מנהלת התוכנית הגב' נורית שרביט, מנהלי בתי ספר חניכי התוכנית ואורגני העירייה השונים. את האירוע המוצלח הפיקו צוות מחלקת ספורט ואירועים בניהולו של ניסים רון בשיתוף התאחדות לספורט בתי הספר, אגף החינוך והנוער, מחלקת האחזקה, מחלקת הרכש, הפיקוח, הביטחון, תברואה, מטה הזהירות בדרכים ומחלקת הדוברות.
חזרה
Facebook