רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 ספורט

לי אמסלם- כוח עולה בטניס ברמלה

אולי עדיין לא שמעתם על לי אמסלם שמשחקת טניס ברמלה, על פי התקדמותה וההשקעה שלה עוד נשמע עליה רבות. לי [13] מתאמנת במרכז הטניס ברמלה קרוב לשש שנים.
בהיותה בת 8 היא הגיעה למרכז הטניס ומיד התאהבה במשחק. ''החזקתי את המחבט ביד והתחלתי להכות סרבים, הייתי בטוחה שכאן אשאר וזה יהיה החוג שלי''. מאז חלה התקדמות מאוד משמעותית ביכולתה ועם הזמן החלה להתמודד בתחרויות והגיעה בכבוד למשחקי הגמר. המאמן הוותיק דמיטרי פליטמן קלט את לי שהצטרפה לקבוצת הטניס לגילאי 8 ומאז היא שם בגאווה ובאהבה לענף הטניס. לי מתאמנת מידי יום ומשתתפת בתחרויות נחשבות כמו אליפויות אזוריות , אליפויות מחוזיות ואליפויות ארציות, לאחרונה זכתה לי להגיע לגמר בתחרות האזורית המסכמת וסיימה במקום השני. ''אני מאוד שבע רצון מההשקעה וההתמדה של לי'' מציין המאמן דימטרי שצופה לה עתיד ורוד.''אם לי תשקיע יותר ותעבוד קשה אני מאמין שהיא תגיע רחוק''.

לי הגיעה לטניס בעקבות צפייה בטלוויזיה בתחרויות ברחבי העולם ולא עמדה בפיתוי, סרינה וויליאמס , שהיא המודל לחיקוי שלה ואותה היא מעריצה סיפקה לה השראה רבה. ''חשבתי בהתחלה שטניס זה מקצוע משעמם'' מספרת לי ''נוכחתי לדעת שאין כמו טניס ושהכול פתוח מבחינתי, אני מעריצה של סרינה ויליאמס מאז שהייתי ילדה קטנה אני עוקבת אחריה בכול טורניר ובכול משחק''. בצד המקצועי עושה לי את כול שביכולתה לשביעות רצונו של המאמן פלייטמן, מתאמנת כול יום , משקיעה ועובדת קשה, המטרה להגיע רחוק ככול האפשר.

ההורים שהם פקטור חשוב מעודדים את בתם ומעניקים לה עידוד , תמיכה והרבה ביטחון. ''אנחנו מעורבים בדרך שלי בחרה ומלווים אותה לכול תחרות'' מספרת מרינה האמא ''בכול תחרות אנחנו מגיעים ומעודדים, חשוב לנו מאוד שלי תצליח ותגשים את החלום שלה, היא רצינית ועובדת קשה באימונים ,מתמידה ומבצעת את כל מה שאומרים לה. אנחנו דואגים שגם המזון שהיא אוכלת יהיה בריא ושבסך הכול תנהל חיים ספורטיביים שלא יפגעו בלימודים ובציונים''. ללי אמסלם יש שאיפות להגיע לטופ של הטניס בארץ, באליפות רמלה האחרונה זכתה במקום הראשון לאחר שהציגה משחק טניס ראוי ומשובח, גם בפסח האחרון זכתה בתואר האליפות לזוגות והיד עוד נטויה. ''בהחלט יש סיפוק והנאה מההתקדמות של לי ואנחנו נמשיך לתמוך ולעודד'' מציינת מרינה ומתגאה בכך שגם בנה איתי [15] עושה חייל כשחקן כדורסל וגם לו צפוי עתיד ורוד. ''אנחנו משפחה ספורטיבית וחיים אורח ספורטיבי , אני מקווה שכך זה ימשך ומאחלת הצלחה לשניהם''. המאמן דימיטרי שהוא בורג חשוב במערכת מוערך מאוד אצל משפחת אמסלם שמפרגנת לו בכול ליבה ומדגישה את הסבלנות, הרצינות , המקצועיות והאכפתיות שהוא מגלה כלפי הטניסאים הצעירים. ולסיום כמה טיפים מהמאמן דימיטרי פליטמן: ''לי שחקנית טובה והיא עשתה כמה צעדים קדימה, היא משקיעה הרבה ואני נהנה מכול רגע באימונים, לילוש אוהבת מאוד את הטניס , היא נעימה וחיובית ותענוג לאמן שחקניות כמוה. אם היא רוצה להמשיך ולהצליח היא חייבת להשקיע ולעבוד קשה, רק ככה מגיעים לתוצאות''.

מרכז הטניס העירוני הפועל במסגרת מח' הספורט בעיריית רמלה משקיע משאבים רבים בקידום וטיפוח מצוינות בספורט ובענף הטניס בפרט. ההצלחה של הטניסאי הרמלאי ישי עוליאל אלוף העולם מושכת ילדים ובני נוער רבים להצטרף לספורט הלבן ומשמשת השראה לטניסאים הצעירים ברמלה המעוניינים להצליח כמו ישי ומסייע להצמיח דור של אלופי טניס ברמלה .
 
 
 
 
חזרה
Facebook