רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 ספורט

מהנדס שגורם לבני אדם להמריא: יגאל (איגור) בלון תושב רמלה, נבחר ע''י איגוד האתלטיקה בישראל למאמן השנה

בלון מאמן נבחרת ישראל באתלטיקה זכה למעמד בשל הישגי חניכיו גם ברמה הבינלאומית.  ראש עיריית רמלה יואל לביא: בלון מאמן מקצועי ומנוסה המעניק במסירות ובאהבה לחניכיו כלים מקצועיים להצלחה בעולם האתלטיקה, ברכות לבחירתו. בלון: אני גאה להיות תושב רמלה, תודה למברכים.   חניכו אלוף ישראל דונלד סנפורד: יש לי מאמן מצוין ומקצועי, הוא כמו האבא השני שלי. תודה רבה יגאל, על הכול אני אוהב אותך

איגור בלון מאמן נבחרת ישראל באתלטיקה ותושב רמלה נבחר ע"י איגוד האתלטיקה בישראל למאמן השנה באתלטיקה. בלון אביו של האצן ל- 100 מ' צבי בלון הוא גם מאמנו של אלוף ישראל שניפץ 3 שיאים ישראלים וזוכה מדליית ארד באליפות אירופה 2014 בריצת 400 מ'  דונלד סנפורד.  בלון קיבל את פרס מאמן השנה על הישגיהם של  כל חניכיו בהם גם האצן הצעיר אמרי פרסיאדו.                                                                                                     

ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על הבחירה וציין, כי מדובר בהישג המביא כבוד הן למאמן הנבחרת ומשפחתו והן לעיר רמלה. "בלון מאמן מקצועי ומנוסה המעניק במסירות ובאהבה לחניכיו כלים מקצועיים להצלחה בעולם האתלטיקה. ברכות לבחירתו למאמן השנה". לביא הוסיף, כי זוהי עדות נוספת להישגים של ספורטאים ומאמנים מרמלה שמנחילים מצוינות בקרב ספורטאים צעירים ובוגרים כאחד. ראש העיר הוסיף, כי רמלה משקיעה תשתיות רבות לקידום כל ענפי הספורט המשמשים אלפי ילדים ובני נוער וציין, כי הוא רואה בספורט חלק חשוב מן התרבות בחברה מודרנית. "אני מאמין, כי דרך הספורט ניתן ליצור חברה טובה ובריאה יותר המושתתת על חינוך לערכים".

יגאל בלון שהתקשה להסתיר את התרגשותו אמר: "תודה רבה לראש העירייה מר יואל לביא על הברכות, אני גאה להיות תושב העיר רמלה. תודה למר ניסים רון ,לעו"ד אופיר שמחי ולחבריי מבית הכנסת השכונתי בקריית מנחם בגין אשר כיבדו אותי בנוכחותם בטקס הגאלה של איגוד האתלטיקה בישראל. אני מבקש להודות לאיגוד על הבחירה בי כמאמן השנה. תודה למשפחתי התומכת בי". בלון הוסיף, כי הוא גאה בהישגי חניכיו והדגיש את יכולותיהם: "לדונלד סנפורד יש עדיין המון רזרבות שטרם ניצל. דונלד יכול בשיא הכושר לאיים על כל האחרים בעולם, יש לו את הכלים להיות מהיר יותר. אמרי פרסיאדו בן ה 19  צמא להשתפר ויש לו את כל התכונות לספרינטר. השנה הוא ישתתף באליפות אירופה לגילאי עד 22 וילחם על ההעפלה לגמר. אעשה הכול להצלחת האתלטים וקידום התוצאות שיאפשרו להיכנס לכל התחרויות האיכותיות באירופה ובעולם. ענף האתלטיקה זקוק לסיוע ,רוב העבודה נעשית בהתנדבות. משאבים כספיים יאפשרו הגעה למחנות אימונים. בארץ אי אפשר להתאמן בחורף, התשתיות חסרות. השקעות בענף האתלטיקה יאפשרו לרבים, נערים ונערות מוכשרים אשר אין ידם משגת להגיע להישגים גבוהים".                                                 

מנהל מחלקת ספורט ואירועים בעיריית רמלה ניסים רון: "איגור מאמן מהטובים בארץ ולראיה נבחר למאמן השנה. כל הספורטאים שהתאמנו תחתיו הגיעו להישגים. רמלה מוקירה את פעילותו שמביאה כבוד לעיר ולספורט בישראל".

דונלד סנפורד אשר זכה בתואר ספורטאי השנה של איגוד האתלטיקה סיפר כיצד מאמנו יגאל בלון החדיר בו את האמונה, כי מדליה היא בהחלט דבר אפשרי אחרי ההגעה לגמר אליפות אירופה: "המאמן שלי הוא כמו האבא השני שלי. להכוונתו השפעה רבה,  הוא מאמן מצוין, מסור ומקצוען, שהמרץ והאהבה שהוא משקיע מדהימים. תודה רבה יגאל,אני אוהב אותך".

יגאל בלון (52 ) יליד חרקוב באוקראינה היה אצן טוב בברית המועצות הישנה. בצבא ברית המועצות שירת ביחידת הספורט וייצג אותה בתחרויות. בהמשך למד הנדסת תחבורה,עלה לישראל ולעיר לרמלה. ב- 1990 וחודשיים אחרי העלייה נולד בנו צבי. מלבד עבודתו במפעל דפוס, מימש את חלומו להיות מאמן אתלטיקה ועבר קורס מאמנים במכון וינגייט. הפרויקט הראשון, טיפוח בנו צבי כאתלט אשר השיג תוצאות טובות וזכה כספורטאי מצטיין במלגות הצטיינות מעיריית רמלה. במקביל לאימון בנו, מאמן בלון 7 אתלטים  נוספים של מכבי תל אביב. לפרנסתו העיקרית עובד יגאל כמנהל הטכני של מפעל "גלילון" לייצור מדבקות נייר.
 בשנת 2002 קיבל מנשיא המדינה את פרס העובד המצטיין בענף הדפוס. בסיום יום העבודה במפעל ממשיך בלון לאימוני האתלטיקה.
 
 
חזרה
Facebook