רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 איכות הסביבה

ברמלה חוסכים באנרגיה ושומרים על איכות הסביבה

מ"מ ראש עיריית רמלה עו"ד מוטי יצחקי נטל חלק בכנס מיוחד שהתקיים במרוקו בנושא  שיפור איכות הסביבה והפחתת פליטות גז החממה ע"י חיסכון באנרגיה - מיזם אותו מוביל האיחוד האירופי.
 
כזכור הצטרפה רמלה לתוכנית CES - MED  להפחתת פליטות גז החממה לאחר חתימתו של ראש עיריית רמלה יואל לביא, על אמנה מיוחדת להפחתת פליטות לאוויר, באמצעות התנהלות בת קיימא בשימוש באנרגיה.           
                                     
עו"ד יצחקי ציין, כי פרויקט CES-MED (Cleaner Energy Saving Mediterranean Cities) הוא פרויקט הדגל של האיחוד האירופי במזרח התיכון בתחום ההתייעלות האנרגטית. לדבריו התפיסה החדשנית בפרויקט היא, כי הרשות המקומית והעומד בראשה הם האחראים הישירים על איכות החיים והסביבה של תושבי הרשות, וראוי שיניעו ויובילו תהליכים ברמה המקומית, ולא ימתינו למדיניות לאומית.   
                                                                     
עו"ד יצחקי ציין, כי הפרויקט הממומן על ידי האיחוד האירופי, שם לו למטרה לספק הדרכה, תמיכה וסיוע טכני לרשויות המקומיות השותפות למיזם, בהם, כאמור, גם רמלה. הוא הדגיש, כי הכנס היה מוצלח, במסגרתו הועלו רעיונות ודגשים לייעול ולשיפור ביצועיהם הסביבתיים של הרשויות והתמודדות עם אתגרי הפיתוח והקיימות העומדים בפניהן. על פי התכנון תכלול התוכנית העירונית צעדי התייעלות אנרגטית במשרדי העירייה, שדרוג מערכות במוסדות החינוך, ניתוח חשבונות חשמל לאורך היממה, הסברה לתושבים כיצד ניתן לחסוך בבתים ועוד. יצוין, כי בישראל, מיושם הפרויקט בשיתוף ובהובלה של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. הרשויות המקומיות שנבחרו להשתתף בפרויקט הן רמלה, ראש-העין ושפרעם. 
חזרה
Facebook