רמלה - קרובה ללב שלך

,

התחדשות עירונית - בינוי פינוי

מהי ההתחדשות העירונית

 
 
 
תכנית המתאר להתחדשות עירונית רמלה - דברי הסבר ההתחדשות העירונית היא בשבילך ולמענך

תכנית המתאר להתחדשות עירונית ברמלה מתייחסת למספר שכונות: גיורא, יוספטל, אשכול, משכנות ווייצמן. צוות מקצועי רחב הכולל יועצים מתחומים שונים: כלכלה,חברה וקהילה, תחבורה,תשתיות, נוף ושטחים פתוחים, בראשות משרד אדריכלים צדיק אלקיים, עוסק מזה כשנתיים, יחד עם עיריית רמלה ומשרד הבינוי, בהכנת תוכנית מתאר להתחדשות עירונית בעיר רמלה.
מטרת התוכנית היא ליצור את התשתית התכנונית המתאימה, מתוך ראיה עירונית כוללת, לתוכניות המפורטות להתחדשות עירונית המקודמות בימים אלה על ידי העירייה ביחד עם יזמים שונים. תוכנית המתאר להתחדשות עירונית מתייחסת למגוון רחב של נושאים, אשר ישפיעו על התפתחות העיר, על התפתחות השכונות הוותיקות הכלולות בתוכנית ועל איכות החיים של העיר בכלל ותושבי שכונות אלו בפרט.
אנו מביאים להלן בקצרה דברי הסבר כלליים שמטרתם להבהיר מה היא תכנית מתאר להתחדשות עירונית ובמה היא עוסקת.
מהי תכנית מתאר להתחדשות עירונית?
תכנית מתאר להתחדשות עירונית נועדה לייצר את התשתיות המתאימות לפיתוח המיטבי של מתחמי ההתחדשות העירונית, בכל הנושאים שהם בעלי היבט פיסי. השכונות הוותיקות של רמלה ממוקמות במרכז הגיאוגרפי של העיר . תוכנית המתאר להתחדשות עירונית בוחנת מחדש את מיקומן של שכונות אלו בהקשר העירוני ומחזקת את תפקידן במרחב העירוני. התוכנית קובעת את המיקום, ההיקף והאופי של השטחים הפתוחים והמרחב הציבורי: פארק מרכזי, גינות ציבוריות, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים, את מספר הדירות שיתווספו בהליך של פינוי בינוי או תמ"א 83 , הצפיפות והגובה המותרים, תוספת מבני הציבור – שרותי חנוך, קהילה ופנאי, הנדרשים עבור תוספת האוכלוסייה הצפויה. כמו כן קובעת התוכנית
את מערכת הדרכים אל ומחוץ לשכונות ואת מערך הדרכים בתוכן, במטרה להבטיח ניידות טובה ונגישות גבוהה ואת היקף השימושים המסחריים – חנויות, בתי קפה ומשרדים, שיתרמו הן לתושבים והן לכלכלה העירונית.
ניתן לומר שהתוכנית מעצבת מחדש את מכלול הנושאים המשפיעים על איכות החיים העתידית של תושבי השכונה ויש לה תפקיד חשוב גם בעיצוב התפתחותה של העיר רמלה.
צוות התכנון כולל יועצים בתחומים השונים והוא עובד בשיתוף פעולה עם גורמי העירייה השונים, במטרה לקדם תוכנית טובה לעיר ולתושביה.
לאחר אישורה של התכנית בוועדה המחוזית מקבלת התכנית מעמד סטטוטורי (חוקי) המאפשר לפעול על פיה ולאשר את התוכניות המפורטות להתחדשות עירונית המקודמות במחמים שונים. תכנית המתאר לא מאפשרת הוצאת היתרי בניה מכוחה ולפיכך קובעת הנחיות להכנת תכניות בנין עיר מפורטות (תב"ע)
שמכוחן ניתן להוציא היתרי בנייה.
ביום ראשון ב' בניסן 10.4.16 בשעה 18:30 , נקיים בהיכל התרבות העירוני מפגש ציבורי, אליו מוזמנים כלל תושבי העיר, בו נציג ונסביר את עיקרי תוכנית המתאר להתחדשות עירונית.
 
 
 
חזרה
Facebook