רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - תשתיות ופיתוח

נפתחה לתנועה ההפרדה המפלסית 208 בין כביש 44 ומסילת הרכבת ברמלה

חברת נתיבי ישראל פתחה היום (שישי 7.8.15 ) שלב ראשון בפרויקט הפרדה מפלסית המוכרת כהפרדה 208 בין מסילת הרכבת לוד-נען לכביש מס' 44 בכניסה הצפונית לרמלה. הגשר החדש, שנפתח השבוע לתנועה, יביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה ולתרומה של ממש לבטיחות תושבי רמלה והסביבה.
   
שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ ישראל כ"ץ, ציין כי "בניית ההפרדה המפלסית היא חלק מחזון משרד התחבורה למניעת מפגשים בין כלי רכב ורכבות. בכך אנו משפרים את הבטיחות ומפחיתים  את עומסי התנועה המשתרכים לפני מחסומי הרכבת. פרויקט הפרדה 208 מצטרף להפרדה מפלסית נוספת (132) המוקמת בכניסה לעיר".
ראש עיריית רמלה, יואל לביא ברך על פתיחתו של גשר ההפרדה המפלסית 208 (רח' החשמונאים) מעל מסילת הברזל וציין כי הגשר יניב לתושב רמלה והסביבה שיפור משמעותי בתשתיות התחבורה, יאפשר נסיעה רציפה על כביש 44, אך בעיקר יגביר את הבטיחות ויביא מזור לציבור הנהגים הסובלים ממצוקת הפקקים. אני מודה לשר התחבורה ח"כ ישראל כץ, על תרומתו המיוחדת, לנתיבי ישראל שעבדו סביב השעון ולכל השותפים שפעלו למען רווחת תושבי העיר והבאים בשעריה".
באשר להפרדה 132 בכניסה לעיר מכיוון ניר צבי, אסף הרופא, הדגיש יואל לביא, כי פתיחת מחלף  208 ובנייתו של מחלף ההפרדה 132 שעבודות התשתית לבנייתו כבר החלו, יחסכו בחיי אדם הנתקעים דקות ארוכות על פסי הרכבת בדרכם לבית החולים אסף הרופא ויהוו מנוף חשוב להמשך פיתוחה של העיר". 
הסדר התנועה החדש יאפשר לתושבי האזור נסיעה רציפה ויקל משמעותית על עומסי התנועה שהיו במפגש כביש 44 עם מסילת הרכבת. כמו כן, ההסדר יאפשר גישה נוחה לכניסות הערים רמלה ולוד וישפר את בטיחות הנסיעה. 
במסגרת שלב זה בפרויקט, נפתח לתנועה מחלף המקשר בין כביש 44 לערים רמלה ולוד באמצעות צומת חדש, כאשר צומת הכניסה המערבי לעיר לוד יבוטל ובמקומו יפתח מעגל תנועה חדש (בכניסה מרחוב החשמל). 
העבודות להשלמת הסדר התנועה החדש בוצעו בלוחות זמנים קצרים במיוחד ופתיחתו הוקדמה. במסגרת השלב הראשון בוצעו עבודות תשתית והוקמו קירות תומכים אקוסטיים לצמצום רעשי הכביש. בהמשך יבוצעו גם עבודות פיתוח וגינון.
כשלב מקדים לפרויקט נסלל מעקף זמני אליו הוסטה התנועה מכביש 44 בחודש מאי 2013, כולל העתקת מחסום הרכבת הקיים. במסגרת הפרויקט, שהיקף ההשקעה הכולל בו עומד על כ-150 מיליון ₪, תיפתח לתנועה בשלב השני יציאה נוספת על כביש 44 לתנועה מערבה (לכיוון ת"א) וכן יבוטלו הרמזורים. 
עיריית רמלה תמשיך בפעולותיה בשיתוף משרד התחבורה וגורמי המקצוע להמשך בנייתם של ההפרדות המפלסיות בעיר לרווחת תושבי רמלה וסביבה.
חזרה
Facebook