רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - תשתיות ופיתוח

רכבת ישראל תבנה תחנת רכבת חדשה ומודרנית ברמלה

נמשכת תנופת הפיתוח בעיר. התחנה החדשה תוקם במתחם נגיש בסמוך לשכונת קריית האומנים. ראש עיריית רמלה יואל לביא: הקמתה של תחנת הרכבת החדשה בעיר, תתרום תרומה חשובה לנגישות העיר למרכזי תעסוקה במטרופולין ת"א והמרכז, תביא לעלייה בביקוש ההולך וגובר לדיור בעיר, תשדרג את השירות הניתן לתושבי העיר והבאים בשעריה ובעיקר תחזק את העיר ותדמיתה החיובית 
 
נציגי רכבת ישראל הציגו השבוע בפני ראש עיריית רמלה יואל לביא, את תכניתם להקמתה של תחנת רכבת חדשה בשטחה הדרומי של רמלה במתחם הנגיש בין מערך כבישים בסמוך לשכונת קריית האומנים. בהתאם לתוכנית תקים רכבת ישראל תחנת רכבת חדשה ומודרנית בשטח של כ-45 דונם במתחם משולש הגובל ממערב לכביש 40, ממזרח לכביש 4304 ומדרום לכביש 431 בחלקה המערבי של קריית האומנים.  הצגת התוכנית התבצעה בהמשך לדרישת ראש העיר לקידום אישורה אל מול מוסדות התכנון והבנייה והנהלת הרכבת ואלה הוטמעו בתוכנית המחוזית מח/273.
ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין, כי הקמתה של תחנת הרכבת החדשה בעיר, תתרום תרומה חשובה לנגישות העיר למרכזי תעסוקה במטרופולין ת"א והמרכז ותשפר משמעותית את השירות הניתן לתושבי העיר והבאים בשעריה ובעיקר תחזק את תדמיתה החיובית של רמלה. לביא: "ההישגים במערכת החינוך, סל השירותים המגוון והמקצועי שאנחנו מעניקים הופכים את רמלה למבוקשת ואטרקטיבית. מיקומה הגיאוגרפי של העיר בטבורה של מדינת ישראל, בסמיכות למרכזי תעסוקה בסמיכות לצירי תנועה ראשיים, כבישים, 40, 44 כביש 6, כביש 1, 431 תורמים תרומה חשובה לביקוש ההולך וגובר לדיור ומסחר בעיר. תחנה זו תשדרג את הנגישות לעיר וממנה, תשפר השירות ותחזק את תדמית העיר".
תחנת הרכבת החדשה תחולק על פי התכנון לשני מתחמים מרכזיים, האחד לטובת הקמת התחנה והשני לטובת הקמת שטחי מסחר, משרדים ומרתפי חנייה לשטחי המסחר ונוסעי הרכבת. את התוכנית הציגו נציגי הרכבת וחברת איזנברג שרמן אדריכלות ותכנון ערים בע"מ שציינו כי על בסיס הנתונים הקיימים והגידול המשמעותי במספר התושבים ובעיקר בתוספות יחידות הדיור ברמלה ב-25 השנים הבאות- צפוי ביקוש גדול לשטחי מסחר ומשרדים בעיר.       
לביא הוסיף, כי יישום התוכנית להתחדשות עירונית והסכמי הגג, הם מהפכה של ממש בשוק הנדל"ן בעיר. "בהנחה שאנו מביטים עשר שנים קדימה אזי נראה עיר אחרת. עיר אחרת מבחינת הגודל שלה, מבחינת החזות שלה, מבחינת הדימוי שלה. זה לא יהיה דומה להיום. תחנת הרכבת החדשה מהווה חלק בלתי נפרד מהפיתוח והבנייה בעיר שישפיעו על מראה חזות העיר ולהערכתי הביקוש לדיור בעיר רק ילך ויגבר. הסכם הגג לבנייתם של 7,500 יחידות דיור, בשונה מהתכנית להתחדשות עירונית בינוי פינוי, הוא בנייה בשטחים פתוחים וחדשים והוא בשורה בעיקר לשוק הדיור בישראל ובמרכז הארץ", אומר לביא ומוסיף, כי להערכתו במהלך 2016 נראה בעיר את המנופים במערב רמלה ובמקומות נוספים. "תנופת הבנייה והפיתוח בעיר תמשכנה ביתר שאת בשנים הקרובות". לביא הדגיש, כי ההתחדשות העירונית היא בשורה בעיקר לתושבי העיר. ההתחדשות העירונית "מגייסת" למעשה את ההון הפרטי של יזמים לפתור את הנושא בדרך של בינוי פינוי, תוך יצירת צפיפות דיור במגדלים במרקמי אוכלוסייה קיימים, וזאת על בסיס של יצירת כדאיות כלכלית ליזמים".  יצוין, כי בתוכנית מתייחסים אדריכליו לנושאים סביבתיים, ערכי טבע, צמחיה מפגעים, קירות אקוסטיים ועוד. מנציגי הרכבת נמסר, כי המתחם ייבנה בשני שלבים: בטווח המיידי תוגש בקשה להיתר בנייה לתחנת הרכבת, הרציפים ושטחי המסחר המשמשים את באי התחנה שאמורה להיבנות בתוך 3 שנים. במקביל יקודם מגדל המשרדים והתעסוקה במקום.
 
 
חזרה
Facebook